Zavolajte nám +420 383 800 155    po - pia 7:30 - 16:00 hod.


DODATOČNÁ ZĽAVA 15 %
na kategórii akcie tohto týždňa kód: ZLAVA15Čo so starým uterákom?

Aj vy čoraz častejšie beriete do ruky osušku a s hlbokou vráskou na čele zisťujete, že už nie je na použitie? Farebne sa už nepodobá originálu, má rozstrapkaný okrej, dokonca veľkú škvrnu uprostred a ozdobená je množstvom rôzne veľkých dierok?

Máme pre vás návod na jedinečné riešenie ...

Opäť si manžel pomýlil váš obľúbený uterák s niečim, čo už teraz skôr pripomína onú mastnú olejnatú vec, ktorú má odloženú vedľa chladiča svojej pokazenej motorky? Máme skvostný nápad na využitie tohto uteráka ale aj všetkých ostatných. Vlastnoručne si z nich vyrobte napríklad kvetináč na vašu terasu. Postup je jednoduchý a určite ho zvládnu aj tí menej zruční. Máme pre vás jednoduchý návod...

 

Kvetináč

Vytriedené a nepotrebné textílie ponorte do vopred pripravenej bežnej betónovej zmesi. Naaranžujte ich do určitej formy a nechajte dôkladne zatvrdnúť. Ako forma dobre poslúži vedro alebo väčší kvetináč. Či bude konečný tvar guľatý alebo hranatý závisí len na vašej fantázii a použitých formách. Vonkajší fasádny náter len doladí konečný vzhľad neprehliadnuteľných kvetináčov, ktoré už len čakajú na vysadenie bylinkami, alebo farebnými krásne voňajúcimi kvetmi.

 

Související obrázekOriginálny kvetináč z uteráka

 

Nemáte priestory, v ktorých by ste si mohli kvetináč vytvoriť, alebo sa len nechcete špiniť s betónom? Máme pre vás teda iný tip.

Predložka

Použite opäť osušky a uteráky všetkých rozmerov a farieb. Zmerajte a rozstrihajte si textíliu na rovnako široké pruhy. Použite tú najdlhšiu stranu, aby ste získali čo najdlhšie pásy. Následne jednoducho spleťte pásy do obyčajného vrkoča a stočte do požadovaného tvaru. Zafixujte niťou alebo pomocou taviacej pištole. Či vytvoríte ovál, prípadne iný tvar je opäť len na vašej fantázii. Rovnako je to aj s farbami. Ak splietate viac rôznych farieb, zlaďte ich do rovnakých odtieňov, ako je miestnosť, kam sa chystáte podložku umiestniť. Týmto spôsobom je možné vyrobiť nielen predložku, ale aj koberček alebo funkčnú rohožku.

 

Výsledek obrázku pro predlozka zo stareho uteraka  Predložku alebo koberček z uteráka zvládne určite každý

 

Objavili ste ešte donedávna snehobielou osušku, teraz už nápadne farbou podobnú novému odtieňu vlasov vašej dospievajúcej dcéry? Zdobia uterák prehodený cez kúpeľňové kúrenie odtlačky ručičiek vášho malého výtvarníka?

Pončo

Práve prichádzame s nápadom, ako osušku zachrániť. Tí šťastnejší, ktorí majú škvrnu v úplnom strede na tom zarobia, lebo stred sa bude vystrihávať. Preložte osušku na polovicu a ďalej ešte na štvrťky. Získate tým akýsi obdĺžnik, z ktorého vystrihnete vnútorné rohy, vďaka čomu sa vytvorí výstrih. Priemer upravte podľa veľkosti hlavičky, u ktorej je žiadúci hladký priechod bez odratých uší. Prehnutím zvyšnej kružnice vytvoríte polkruh, ktorý celou dĺžkou svojho obvodu prišite k výstrihu. Takto vytvorenú kapucňu dozdobte uškami, očkami alebo môžete ponechať vyššie zmieňované odtlačky ručičiek ako vhodnú ozdobu. Vaše super pončo môžete použiť nielen pre osušenie telíčka po kúpeli, ale poslúži aj ako ochrana odevu práve pri domácej tvorbe vašich detičiek.

 

Ako vyrobiť kúpeľňovú predložku

 

Presvedčili sme vás, že k prvotnému rozladeniu nad znehodnotenou osuškou nebol dôvod? Nahradila ho hrdosť spojená s vlastnoručne vyrobeným originálom, ktorý nielen poslúži, ozdobí, ale v neposlednom rade aj poteší. Nebojte sa a s chuťou do toho..

 


Dátum zverejnenia: 09.02.2018