Zavolajte nám +420 383 800 155    po - pia 7:30 - 16:00 hod.


DODATOČNÁ ZĽAVA 15 %
na kategórii akcie tohto týždňa kód: ZLAVA15Čo si obliecť do postele?

Pyžamy v posledných rokoch zažívajú taký módny "coming out". Už sa nenosia len do postele, ale prenikli aj do bežného šatníka a ovládli módu v uliciach a na párty.

Ale keďže je vonku stále zima, ktorá je určite pre väčšinu z nás plná víkendov, kedy sa vám nechce ani vyliezať z postele, nieto ešte z bytu, je na čase zaobstarať si aj štýlové pyžamo na doma. Také, v ktorom sa nezdráhate chodiť pred partnerom ani otvoriť kuriérovi, keď na to príde. Pyžamo, ktoré navodí tú správnu leňošivú atmosféru podobne ako sviečky alebo čerstvo upečený koláč.

Nemôžete zaspať?

Dobrý spánok sa vyznačuje tým, že vám doslova uľahne na viečka do dvadsiatich až tridsiatich minút, kolíše vás celú noc a ráno vás opúšťa, často v podobe rozplývajíceho sa sna, čulých, sviežych a krehkých. Ako vás pri spánku vlastne ovplyvňuje pyžamo?

  • Farba. Že majú farby výrazný vplyv na telesnú a hlavne duševnú stránku človeka, vedeli už starí Egypťania, a vie to už aj dnes človek súčasný. Človek totiž na rôzne podnety zvonku reaguje celým telom. A na hlavne na farby. Nemôžete zaspať? Možno je to zle zvoleným pyžamom. Prebytok červenej farby vyvoláva agresiu. Neodporúča sa na spanie, pretože tým, ako zrýchľuje krvný obeh a podporuje aktivitu, môže byť napríklad červené pyžamo, alebo posteľná bielizeň príčinou problémov so zaspávaním.
  • Materiál. Nevyberajte pyžamo len podľa toho, čo sa vám páči. Riaďte sa aj materiálom a strihom nočného oblečenia. Ak sa v noci potíte, rozhodne nekupujte pyžamo, ktoré má vo svojom zložení umelé vlákna. Radšej sa zamerajte na kúsky z bavlny, biobavlny či bambusu. Podobne by ste si mali vyberať, aj keď je vaša pokožka precitlivená, alergická či ekzematická.
  • Veľkosť. Aj veľkosť pyžama je dôležitým parametrom pri jeho kúpe. Mamičky kupujú väčšinou detské pyžamká o veľkosť väčšiu, predsa len deti rýchlo rastú a pohodlnosť pri spánku detí je to najdôležitejšie.

Detské pyžamká, ktoré všetky splňujú test zdravotnej nezávadnosti

Kam s ním?

Čo ráno urobíte s pyžamom, keď sa zobudíte? Zložíte ho a potom ? Necháte ho v posteli, dáte ho pod vankúš, zabudnete ho v kúpeľni? Existuje v etikete nejaká univerzálna odpoveď na otázku, ako sa máte k pyžamu ráno správať?

  • Hodit pyžamo na rozostlanú posteľ. Toto je jeden z najčastejších úkazov spálne, predovšetkým tej mužskej. Všetko je pekne na kope, aby sa nič nestratilo. Problém nastáva, keď do blízkosti takejto úpravy príde žena. Buď nejaká nová, ktorá si hneď muža prečíta a usúdi, že nie je veľmi poriadkumilovný, alebo vaša manželka, ktorá to využije ako zámienku na vyvolanie hádky. Táto možnosť je teda zlá od základu.
  • Zložiť pyžamo na ustlanú posteľ. Toto je celkom dobrý nápad, ale len do tej doby, než si uvedomíte, že mať vystavené pyžamo v spálni je pomerne divné a že je to skôr na úrovni trojhviezdičkových hotelov v Egypte, kde na posteľ skladajú uteráky do tvaru lotosového kvetu.

Výsledek obrázku pro alarm clock bedZaspali ste a na zloženie pyžamy vám už nezostal čas? Nevadí, nechajte ju pohodenú na posteli.

  • Zložit ho pod vankúš. Toto väčšinou učia mamy malé deti. Väčšina z nás toto pravidlo teda prináša do života z detstva. Problém môže nastať, keď si zaobstaráte svoju prvú posteľ pre dvoch. Zrazu bude každé ráno jeden vankúš vyvýšenejší ako druhý. Pokiaľ však bude vaša druhá polovička z domova naučená rovnako, máte vyhraté.
  • Skladať pyžamo každé ráno do skrine. Skúsiť túto možnosť určite môžete. Buď vám to priľne k srdcu alebo nie. Záleží na vás, či vás to bude denne baviť a spomeniete si, že to máte urobiť.
  • Nechať ho v kúpeľni. To je asi najväčší trest, čo môže muž na sebe urobiť, keď žije so ženou. Usporiadaná žena ho určite hodí do koša na špinavú bielizeň. Vy budete celý deň žiť v domnení, že v tej kúpeľni niekde je a po sprchovaní ho budete hľadať, ale už ho nenájdete.

Sami sebou

Niekto rád spáva úplne bez oblečenia, iný preferuje tielka, niekomu naopak vyhovuje spací overal alebo kraťasky a tričko, variantov je nespočet. Naozaj najdôležitejšie je, aby pri spánku človeka nikde nič neškrtilo, neobmedzovalo v pohybe a aby mu skrátka nič nerušilo sladký spánok, kedy telo najviac odpočíva a relaxuje.

Odpovede na otázku kam s pyžamom, sme sa nedočkali. Preto je to len na vás, ako s vašim pyžamom ráno naložíte :)


Dátum zverejnenia: 13.02.2018