Zavolajte nám +420 383 800 155    po - pia 7:30 - 16:00 hod.


PREDVIÁNOČNÝ
VÝPRODAJS predložkou v kúpeľni - pekne a bezpečne

Takmer v každej kúpeľni, či už v dome rodinnom, nájomnom, v nemocnici, alebo v opatrovateľských domovoch, narazíme vždy na špecifické kúpeľňové doplnky a vybavenie. Zhodným znakom všetkých kúpeľní je kúpeľňová predložka. Tieto predložky neslúžia iba ako prvok estetický, ale ich funkcia má hlavne bezpečnostný charakter.

Každá kúpeľňa si určite zaslúži svoju špeciálne vybranú, s ostatným interiérom zladenú kúpeľňovú predložku. Prispôsobme jej rozmer, materiál i starostlivosť, ktorú jej bude následne nutné venovať.

Materiál

  • Predložky z polyarkylovej mikropriadze - sú považované za veľmi luxusnú záležitosť. Vďaka jej hodvábnemu vzhľadu a veľmi mäkkému a huňatému materiálu je došliapnutie na túto podložku hotová slasť.
  • Predložky zo syntetických dutých polyamidových vlákien - sú dnes hojne využívané pre svoju špeciálnu pamäť, ktorá umožní materiálu rýchly návrat do svojho pôvodného stavu a to aj pri pomerne vysokej a mokrej záťaži.
  • Predložky froté a bavlnené - vynikajú hlavne svojou prirodzene vysokou savosťou s rýchloschnúcou vlastnosťou. Ďalšou veľmi príjemnou prednosťou je skladnosť tohto materiálu. V prípade uloženia do skrine nezaberie väčší priestor, než obyčajný uterák alebo osuška.

 

Rôzne materiály predložiek

 

  • Predložky tkané - sú dnes už skôr retro návratom do minulosti. Napriek tomu sa aj dnes nájdu takí, ktorí si majú chuť vyrobiť svoj vlastný kúpeľňový originál.
  • Predložky z rôznych materiálov - vaše kúpeľne nemusia zdobiť iba predložky z tkanín, na trhu nájdete aj predložky drevené, penové, prípadne plastové, alebo gumové.

Rozmer a tvar

Súčasnej kúpeľni prispôsobme tiež rozmer danej predložky. Ak kupujeme len jednu predložku, je možné zvoliť rozmer väčší, v prípade, že bude menšiu kúpeľňu zdobiť predložiek viac, držme sa radšej pri drobnejších variantoch. Dnešná ponuka je veľmi rozmanitá, pre každý kútik našej kúpeľne máme na výber z niekoľkých presne padnúcich tvarov a veľkostí v neprebernom množstve farieb i vzorov.

 

Tvary predložiek pre každú kúpeľňu

Starostlivosť a údržba

Bežná údržba predložiek je rovnako dôležitá ako pri ostatnom bytovom textile. Keďže predložky zachytávajú prach, vlasy, prípadne zvieracie chlpy, je pravidelná starostlivosť nevyhnutná. Samotnú údržbu vždy prispôsobme materiálu. Bavlna, froté rovnako ako syntetické vlákna nám umožňujú ich pranie v práčkach. Použite prosím jemný program, ale dodržte minimálnu teplotu vody 40 °C, aby sa zničili prítomné baktérie a zárodky plesní, ktoré majú tendenciu tvoriť sa v teple a vlhku kúpeľní.

 

Bezpečnosť

Bežným štandardom kúpeľňových predložiek je špeciálna bezpečnostná protišmyková vrstva, ktorou je opatrená spodná strana predložky. Táto silikónová vrstva zamedzí pošmyknutiu predložky spoločne s nohou a zaistí pre vás bezpečný výstup z vane či sprchy.

 

Protišmyková vrstva kúpeľňovej predložky

 

Doprajte aj vy teplo a príjemnú hebkosť vašim nohám pri dotyku s chladnou podlahou kúpeľne. Ozdobte si každý kút kúpeľne, toalety i sprchy vhodným doplnkom a skrášlite si svoju kúpeľňu novou predložkou.


Dátum zverejnenia: 28.02.2018