Zavolajte nám +420 383 800 155    po - pia 7:30 - 16:00 hod.


DODATOČNÁ ZĽAVA 15 %
na kategórii akcie tohto týždňa kód: ZLAVA15Nedostižné obliečky Renforcé

Poznáte hviezdu bavlneného textilu? Bavlna Renforcé je pre svoje vlastnosti skutočnou superstar.

Veľkú časť našich obliečok pre dospelých tvoria práve tie z bavlny Renforcé. Neviete v čom tkvie ich mimoriadne kúzlo? Vysvetlíme :) Slovo Renforcé pochádza z francúzštiny a znamená zosilnený alebo tiež spevnený. No a to je práve tá pointa! Špeciálna úprava bavlny vytvára mimoriadne pevnú a odolnú štruktúru vlákien.

Mercerovanie

Tento unikátny a rokmi preverený proces vyvinul už v 19. storočí istý Angličan John Mercer! Jedná sa teda o tradičnú a šetrnú, však mimoriadne účinnú, metódu spracovania bavlnených textílií. Látka sa ponorí do extraktu, ktorý zbaví vlákno prebytočných vrstiev nežiaducich vlastností. A výsledok? Tým je práve veľmi pevná a úžasne jemná tkanina.

 

Obliečky Renforcé

Dotyk obliečok z bavlny Renforcé je ako nežné pohladenie. Garantujeme vám, že sa vám ráno nebude chcieť vstávať z postele, a to dokonca ešte viac ako doteraz! Svojou štruktúrou, skôr než bavlnu, pripomína Renforcé bavlnený satén. Počas spánku odvádza z tela nadbytočnú vlhkosť a zaistí tak ešte príjemnejší odpočinok plný sladkého snenia bez nežiaduceho nočného budenia:) Ďalšou nespornou výhodou spojenou s pevnosťou vlákien je aj dlhá životnosť a maximálna odolnosť proti oderu. Nahusto tkané vlákno bavlny Renforcé je ideálna pre nátlač farieb, ktoré potom výborne držia! A posledná výhoda nielen pre všetky mamičky na plný úväzok: obliečky z bavlny Renforcé nemusíte žehliť!

 

Prehozy Renforcé

Pre dokonalý súlad vo vašej spálni môžete obliečky Renforcé kompletizovať s prehozom rovnakého designu a farieb. Všetky prešívané prehozy sú vyrobené z prvotriednej bavlny Renforcé a vyplnené kvalitným dutým vláknom. Prehozy sa nekrčia a sú prateľné v práčke na 40 °C.

 

Čím víťazí Renforcé nad klasickou bavlnou?

  • jemnejšia štruktúra
  • príjemnejšie na dotyk
  • odolnejšie
  • lepšie schopnosti absorpcie
  • dlhšia životnosť
  • lepšie drží farby
  • nekrčí sa

Ešte rada na koniec, pri výbere obliečok sa nedajte zmiasť klamlivým marketingom. Rozhodujúcim akostným faktorom nie je gramáž, ale predovšetkým hustota vlákien a kvalita priadze! U bavlny Renforcé alebo napríklad bavlneného saténu to platí dvojnásobne!


Dátum zverejnenia: 22.10.2018