Zavolajte nám +420 383 800 155    po - pia 7:30 - 16:00 hod.


PREDVIÁNOČNÝ
VÝPRODAJ


ČO JE DOBRÉ VEDIEŤ O POSTEĽNEJ BIELIZNI

Ako zvoliť správny rozmer posteľnej bielizne a prestieradiel

Na trhu je veľké množstvo matracov rôznych rozmerov i rozdielnej hrúbky. Pri výbere prestieradla potrebujete poznať dĺžku a šírku matraca, ktorá sa uvádza pri jednotlivých výrobkoch, či už ide o prestieradlá napínacie, alebo klasické, hladké. Rozmery posteľnej bielizne odvodíte z rozmerov prikrývky a vankúša. K najpredávanejším rozmerom patrí stále posteľná bielizeň v klasickej veľkosti (prikrývka 140 × 200 cm a vankúš 90 × 70 cm), avšak dostupná je aj bielizeň s predĺženou dĺžkou 220 cm na dlhšie prikrývky a celý rad menších poťahov na vankúše. Detskú posteľnú bielizeň a prestieradlá nájdete v samostatných kategóriách, ich rozmery opäť odvodíte od rozmerov prikrývky, vankúša a matraca.

Farebné zladenie posteľnej bielizne a prestieradiel

Výber farby a dizajnu bielizne nie je len otázkou vkusu zákazníka. Bielizeň by mala ladiť s farebným pojatím spálne či detskej izby a v súlade by mala byť aj farba prestieradiel a samotnej posteľnej bielizne. To však neznamená, že musíme voliť rovnakú farbu. Niekedy je možné s úspechom využiť kontrast, inokedy sa nám zapáči kombinácia dvoch farieb. Niektoré farby, ako bielu, béžovú či čiernu môžete kombinovať s radom ďalších odtieňov, naopak pri výrazných a sýtych farbách (červená, zelená) je namieste opatrnosť. Pri výbere posteľnej bielizne podľa farby a dizajnu majte na mysli, že farby pôsobia na psychiku. Pokiaľ ťažko zaspávate, vyberte si radšej upokojujúce pastelové odtiene, kvetinové vzory alebo modrú farbu, ak naopak potrebujete povzbudiť a nabiť sa energiou, zvoľte pokojne červenú či oranžovú.

Dodržovať pracie symboly

Ak sa chcete z peknej posteľnej bielizne radovať dlho, venujte pozornosť pracím symbolom. Správnou údržbou zakúpenej posteľnej bielizne a prestieradiel predĺžite ich životnosť a budete si môcť užívať ich príjemný dotyk a krásne farby celé roky.