PIKATEC Čistič plastov

Kód: 22-001-0004
Novinka
Neohodnotené
11,67 €
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
5.3.2021
Čistič plastov, využitie 6-20 m2. Hodí sa kamkoľvek do domácnosti na čistenie znečistených a zašlých plastových výrobkov, vaní, sprchových kútov, bazénov, hydromasážnych vaní, rámov okien, plastového nábytku, rôznych krytov a krytiek pre vnútorné a vonkajšie využitie.
 

Detailné informácie

Podrobný popis

Je schopný rozpustiť rôzne nečistoty a poškodenie, spôsobené degradáciou plastu, najčastejšie vplyvom UV žiarenia. Plastový povrch je slnkom a zmieneným UV žiarením trvalo poškodzovaný a dochádza tým k oxidácii povrchu. Povrch žltne, neskôr v extrémnom prípade až sčernie a vrstva zničeného povrchu môže byť meraná v mikrometroch. Keďže povrch plastu je veľmi porézny, tak do jeho štruktúry sa ľahko dostanú aj rôzne nečistoty a mastnoty, ktoré v ňom zostane. Podľa stupňa poškodenia povrchu rozdelíme spôsob čistenia na chemické a chemicko-mechanické.

Celková plocha na ktorú vystačí ochrana je 6-20 m2.

Návod na použitie
Na handričku nanesieme prostriedok Nano Clean Plastic a začneme zašlé miesto čistiť. Nečistoty idú z plastu celkom ľahko odstrániť. Obnoví sa pôvodná farba. V prípade, že na povrchu zostanú sem tam nejaké šmuhy, opakovaným čistením vyčistíme povrch do pôvodnej čistej podoby.

V prípade extrémneho znečistenia, resp. degradácia povrchu, musíme použiť chemicko-mechanickú metódu. Na brúsny papier hrubosti 240-400 (začnite s jemnejším a pokiaľ to bude fungovať, už nepoužívajte hrubšie) naneste prípravok Nano Clean Plastic, a tlakom súčasne s krúživými pohybmi na poškodené miesto vyčistite povrch do pôvodnej podoby. Na povrchu sa utvorí akási lepkavá štruktúra - pasta, ktorú je nutné priebežne odstrániť zotretím handričky s prípravkom Nano Clean Plastic. Pri tejto metóde je spotreba prípravku Nano Clean Plastic výrazne vyššia, než u normálneho čistenia.

Nakoniec u oboch metód čistenia je povrch nutné riadne odmastiť prípravkom Nano Clean Surface. Tým je povrch pripravený na nanesenie politúry Nano Protect Plastic.

Dodatočné parametre

Kategória: Domácnosť
podl: Na plast, Na čistenie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: