PIKATEC Ochrana prírodních drev

Kód: 22-001-0008
Novinka
Neohodnotené
23,38 €
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
5.3.2021

Ochrana prírodných driev, využitie 9 m2. Ide o špeciálne vyvinutú politúru s antibakteriálnym účinkom slúžiaci k ochrane dreva. Podčiarkuje prirodzené vlastnosti rôznych druhov drevín, u ktorých prehlbuje kresbu štruktúry. Plne nahrádza rôzne teakové oleja a dlhodobo pôsobí v štruktúre dreva. Hodí sa na ošetrenie dreveného nábytku doma i na záhrade. Zabraňuje blednutiu farieb dreva, poskytuje UV ochranu, bráni šíreniu húb a plesní, priedušnou membránou uzavrie povrch dreva, takže drevo môže ďalej "dýchať", ale nenasakuje do seba vodu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Produkt je určený na ochranu prírodných driev, ak je povrch prelakovaný, vyberte ochranu lakovaných povrchov. Pokiaľ máte mäkšie drevo, je väčšinou potrebné 2 vrstiev. Viac sa dozviete v návode.

Zloženie ochrany zabezpečuje spevnenie povrchu dreva a tým aj jeho väčšiu oteruvzdornosť a ochranu proti UV žiareniu, spôsobujúce blednutiu farieb. Jeho antibakteriálny účinok zabraňuje rozmnožovaniu baktérií na povrchu.
Prípravok drevo do hĺbky vyživuje, zvláčňuje a dodáva mu potrebný lesk. Nano Protect Wood neuzatvára póry na povrchu, teda drevo tzv. "Dýcha". Je to spôsobené tým, že prostriedok tvorí na povrchu akúsi
membránu, ktorá síce neprepúšťa kvapky vody, ale naopak prepustí mnohonásobne menšie častice pary. Vlhkosť sa teda z dreva dostane preč.

Ošetrený povrch:

Je okrem iného chránený proti UV žiareniu. Materiály vďaka politurám nekrehne, vrchný farby a laky nepraskajú. Stála farebnosť je u chránených povrchov výsadou ako pevných, tak i textilných materiálov vrátane kože.

Ošetrený povrch odpudzuje nielen vodu, ale aj olej a prach. Zároveň sú materiály politúrou vyhladené a ochránené tvrdú, ale zároveň pružnú vrstvou, ktorá je odolná proti mechanickému poškodeniu.

Zloženie nanoochrany Protect Wood zabezpečuje spevnenie povrchu dreva a tým aj jeho väčšiu oteruvzdornosť a ochranu proti UV žiareniu, spôsobujúce napríklad blednutiu farby. Prípravok drevo do hĺbky vyživuje, zvláčňuje a dodáva mu potrebný lesk. Nano Protect Wood neuzatvára póry na povrchu, teda drevo tzv. "Dýcha". Je to spôsobené tým, že prostriedok tvorí na povrchu akúsi membránu, ktorá síce neprepúšťa kvapky vody, ale naopak prepustí mnohonásobne menšie častice pary. Vlhkosť sa teda z dreva dostane preč. Drevo sa menej špiní, lepšie čistia a obmýva. Na jeho povrchu sa nerozširujú rôzne plesne a bakteriálne kultúry. Drevo oveľa lepšie odoláva bežnému opotrebeniu, spôsobenému napríklad sedením a následným trením pri pohybe osôb na drevených stoličkách a laviciach. Povrchová membrána obsahuje nanočastice, ktoré sú usadené v hrubej štruktúre dreva tesne pod povrchom. Celý systém je tak spevnený a vydrží oveľa dlhšie ako po ošetrení bežnými prostriedkami na báze rôznych voskov a olejov. Drevo je po celú dobu prípravkom vyživované a chránené. Dlhodobo pôsobí v rôznych priehlbinách a nerovnostiach.

Odporúčame najneskôr po roku obnoviť nanesením ďalšej vrstvy, pri použití v interiéri vydrží aj dvojnásobok.

Mikroskopický snímek nechráněného povrchu dřeva 500x zvětšený Mikroskopický snímek chráněného povrchu dřeva 500x zvětšený

 

Návod na použitie
Prípravok pred použitím dôkladne pretrepte. Nanáša sa na suché, očistené, obrúsené prípadne odmastené povrchy. Nanášanie sa vykonáva v malom množstve pomocou handričky či Padu (hubky z príslušenstva Pikatec) a následne sa ľahko rovnomerne rozotiera, aby sa prostriedok "vpila" do štruktúry dreva.

Po rozotrení nechajte pôsobiť približne 1 hodinu v prípade potreby potom rozleštite handričkou. Pred prípadným nanášaním druhej vrstvy (odporúča sa u starých či přeschlých driev) musí prvá vrstva povrchovo zaschnúť a na dotyk nesmie lepiť. Prípadnú druhú vrstvu nanášajte a roztierajte veľmi jemne, aby ste nepoškodili vrstvu predchádzajúcej, alebo ju naneste až po niekoľkých hodinách (druhá vrstva má výrazne nižšiu spotrebu).

Ďalšou fázou je polymerizácie, kedy prostriedok Nano Protect Wood cca. 12 hodín po rozotrení finálnej vrstvy vytvrdne a má finálnu pevnosť a pružnosť.

Posledným krokom je zotretie emulgátorov po konečnom vytvrdnutí. Jednoducho utrite ošetrený povrch vlhkou handričkou, čím sa zmyje emulgátor (jemný neviditeľný prášok) z povrchu a naštartuje sa tak hydrofóbne účinok (odpudivosť vody) na povrchu dreva.

Tipy: ak ide o mäkká dreva ako je smrek alebo starší vysušené drevo, môže byť savosť povrchu väčšia. V prípade potreby doporučujeme naniesť ešte jednu vrstvu nanopolitury, ale až po dokonalom vytvrdnutí prvej aplikácie tzn. až po 12h. Ak by ste aplikovali skôr, nanášali by ste stále jednu vrstvu, ale silnejší, čo je nežiaduce z hľadiska prepojenia a vytvrdnutí politúry s daným povrchom. Pred druhou aplikáciou skontrolujte, či je povrch čistý, najmä pri drevených plôch, ktoré sú vystavené vonkajším vplyvom. Majme na mysli, že čím lepšie sa politúra spojí s daným drevom, bez nechcených mastnôt, tým bude výsledok dokonalejší.

U vonkajšieho dreveného nábytku, najmä záťažové plochy ako je vrchná doska stola, plotov alebo chatiek môžete po aplikácii politúry na drevo použiť krycí politúru superstructure, ktorá je extrémne hydrofóbna a významne povrch uzavrie (aj napriek tomu drevo stále dýcha), avšak môže vytvárať mierne lesklý efekt . Ochránite tým drevo proti extrémnym prírodným vonkajším vplyvom ako je slnečné žiarenie, vietor, dážď a poletujúce nečistota (mastnota). Odporúčame vyskúšať na menšej ploche povrchu, tak aby ste si zhodnotili výsledný vizuálny efekt.

Pripomíname, že ak je drevo lakované, jedná sa o ošetrovanie lakovaného povrchu a je nutné použiť prípravok Nano Protect Painted Surface.

Bezpečnostné upozornenie: Horľavé kvapaliny s možným poškodením oči, podráždením kože, nebezpečenstvom pri vdýchnutí a toxicity pre špecifický cieľový orgán.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Domácnosť
Podľa použitia: Na drevo

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: