PIKATEC Ochrana textilu prírodné vlákno veľké balenie

Kód: 22-001-0006
Novinka
Neohodnotené
26,56 €
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
8.7.2020

Ochrana textíliou, využitie 20 m2. Prostriedok je ideálna na ošetrenie textilných sedacích súprav v interiéri aj exteriéri vášho domu a ostatných textilných častí v domácnosti, ktoré sú vyrobené z prírodných vlákien, napr. Bavlny. Hodí sa aj pre ošetrenie tzv. Brúsenej kože - typicky Alcantara alebo semiš.

Detailné informácie

Podrobný popis

Hydrofóbna nanotechnológií prostriedok, ktorý slúži na ochranu textílií. Nanočastice (miliardtina metra) ľahko prenikajú do štruktúr textilných materiálov a utvárajú okolo vlákien neviditeľnú nanovrstvou, ktorá odpudzuje nečistoty i ostatné molekuly kvapalín. Cudzie látky teda nemôžu preniknúť k textilnému vláknu, ktorý takto odoláva vlhkosti, zašpineniu a vzniku škvŕn, a to aj od agresívnych látok (káva, krv, červené víno, olej, tuky, zvyšky potravín, chemikálie). Všetky kvapaliny vplyvom hydrofóbneho (vodoodpudivého) efektu z povrchu ošetrené textílie jednoducho skĺznu. Prostriedok spevňuje textíliu proti oteru a chráni ju pred UV žiarením aj pri premenlivých teplotách. Ošetrenie povrchu prípravkom Nano Protect Textile nie je vidieť a ani na dotyk nie sú cítiť žiadne zmeny (je nelepivý a dokonale priedušný). Po vypraní je nutné ošetrenie prípravkom Nano Protect Textile zopakovať.

Celková plocha na ktorú vystačí ochrana je až 20 m2.

Návod na použitie
Príprava povrchu: Aby ochrana textilu správne fungovala, je dôležité zabezpečiť, aby sa chránený povrch dobre spojil s politúrou. Z tohto dôvodu je potrebné zbaviť textil, brúsenú kožu alebo semiš predchádzajúcej impregnácie. K tomuto odmastenie dobre poslúži produkt Nano Clear Glass. Pokiaľ tento prípravok nevlastníte, odporúčame vždy objednať spolu s ochranou textilu.

Na suché, očistené textílie nanesieme zo vzdialenosti 20 - 30 cm pomocou rozprašovača tenkú súvislú vrstvu prostriedku Nano Protect Textile. Na väčšie plochy možno pri priemyselnom využití použiť aj striekaciu pištoľ. V prípade silnej textílie odporúčame nanesenú vrstvu "vmasírovať" nesavým handričkou do štruktúry látky. Nano Protect Textile sa tak lepšie dostane k vláknam. Necháme uschnúť za bežnej izbovej teploty alebo pri teplote do max. 40 ° C. Ochranný efekt nastáva cca 1 hodinu po uschnutí. Optimálny ochranný účinok nastáva až po 24 hodinách, kedy sa nanočastice na povrchu urovnajú a vytvorí ochranný štít (po vytvorení kryštalickej mriežky).

Pri aplikácii nášho prostriedku je potreba priestory dobre vetrať.

Poznámka: Ak chcete ošetriť textíliu vyrobenú prevažne z umelých vlákien, odporúčame použiť prípravok Nano Protect syntetike Textile, ktorý je špeciálne vyvinutý pre textílie z polyesteru, polyamidu a zmesí prírodných a umelých vlákien. Nemusíte mať obavy, zámenou nedôjde k poškodeniu látky, len výsledný ochranný efekt bude znížený.

Dodatočné parametre

Kategória: Domácnosť
Podľa použitia: na čistenie, Príslušenstvo, Na textil

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: